Ebben a tanévben is indított csapatokat iskolánk a Fair Play Kupa amatőr labdarúgó tornán. Idén először nem utaztunk Ajkára területi selejtezőre. Mivel sikerült elérni, hogy Sümeg is területi központ legyen, helyben került sor a rendezvényre . A Kisfaludy gimnázium 3 fiú és 1 lánycsapatot indított, az Acsády szakképző 1 fiú és 1 lánycsapattal képviseltette magát, csakúgy, mint a tapolcai Széchényi István Baptista iskola.

Ősszel már megmérkőztek a csapatok egymással, a tavaszi forduló első megmérettetése március 29-én zajlott.

A 8 csapat jó hangulatban és sportszerűen küzdött meg egymással. Az őszi és a tavaszi eredmények alapján a sümegi körzetből a legjobb fiú és lány csapat jutott a megyei döntőbe Veszprémbe.

Végeredmény:

Lány:

  1. Sziszi Tapolca
  2. Kisfaludy Sümeg
  3. Acsády Sümeg

Fiú:

  1. Kisfaludy 3.
  2. Acsády
  3. Kisfaludy 1.
  4. Sziszi Tapolca
  5. Kisfaludy 2.

2023. 04. 14-én a megyei döntőn a Kisfaludy 3. számú csapatunk vett részt.  10 csapattal bonyolították le a megyei döntőt. Végig esőben, jó ellenfelekkel játszva 2 győzelemmel és 2 vereséggel zárt iskolánk csapata a középmezőnyben.

Reméljük, hogy a következő tanévben is több csapattal áll ki iskolánk és sümegi helyszínnel zajlik majd a lebonyolítás.

Kunoss Szabolcs testnevelő tanár