2022. december 1-jén hagyományos módon ismét megemlékeztünk iskolánk egykori pedagógusáról Dr. Stach Dezsőről. Erre az alkalomra rendszeresen visszatérnek volt diákjaink, akik az emléktorna előtt a temetőben mécseseket helyeztek el Tanár Úr sírján.

14 órakor a gimnázium tornatermében Kunoss Szabolcs testnevelő tanár elevenítette fel Dr. Stach Dezső életútját. A megemlékezés után kosárlabdamérkőzéssekkel folytatódott a rendezvény. A gimnázium tanulói évfolyamonként alakítottak csapatokat.  Az öregdiákokkal és a tanárokkal vált teljessé a mezőny.

Sportszerű és küzdelmes mérkőzésekkel telt a délután. A győzelmet a 11. évfolyam csapata szerezte meg, a 12. és a 9. évfolyam pedig dobogós helyen végzett.

Köszönet Kunoss Szabolcs tanár úrnak az emléktorna szervezéséért.

 

Volt diákunk Zsigó Balázs így emlékezik: XIII. Dr. Stach Dezső Kosárlabda Emléktorna