Get Adobe Flash player

Tallózó

Az intézményben a területileg illetékes gyermekjogi képviselő:

Makara Melinda
Fogadóóra helye, időpontja: Veszprém, Kossuth u. 10. 2. emelet 218-as szoba, minden
Munkaidőben elérhető telefonszáma:
06-20-4899-621
hónap első hétfő 13-15 óra között
E-mail: makara.melinda@obdk.hu
A JOGVÉDELMI KÉPVISELŐ AZ ORSZÁGOS BETEGJOGI, ELLÁTOTTJOGI, GYERMEKJOGI ÉS
DOKUMENTÁCIÓS KÖZPONT MUNKATÁRSA, AZ INTÉZMÉNYTŐL FÜGGETLEN SZEMÉLY
A fenti elérhetőségek sikertelensége esetén az OBDK zöldszáma hívható: 06/80/620-055

 

 

 

Belépés

Iskola előtt

 

A Kisfaludy Sándor Gimnázium 158 éves, nagy múltú intézmény.

A pályaválasztási  rendezvények időpontjai  (nyílt napok):

2015. november 19. (csüt.)     8.00 – 12.00 óra

2015. december 01. (kedd)     8.00 – 12.00 óra

/tájékoztató, majd nyílt órák megtekintése és interaktív foglalkozások/

 Induló képzési formák: 

Gimnázium        

02 emelt óraszámú informatikaoktatás (4 év) 1/2 osztály  

 

04 normál gimnáziumi képzés (4 év) 1/2 osztály  

01 nyelvi előkészítő évfolyam angol nyelv (5 év) 1/2 osztály           

 

03 nyelvi előkészítő évfolyam német nyelv (5 év) 1/2 osztály   

 

A képzési formák ismertetése:

A 4 éves képzési idejű osztályba jelentkezők kétféle lehetőség közül választhatnak:

02 A magas informatika óraszám mellett a tanulók annyi tudásra tesznek szert, amely lehetővé teszi, hogy 2 év után középszintű informatika érettségi vizsgát vagy ECDL-vizsgát tegyenek, majd ezt követően emelt szintű informatikai ismereteket (pl. programozást) tanuljanak.

 

04 A normál gimnáziumi képzésünk célja az érettségire való felkészülés, majd a sikeres továbbtanulás, illetve szakmaválasztás.

 

01 , 03   Az öt éves nyelvi előkészítő osztály első évében a választott I. idegen nyelvet heti 14 órában, a II. idegen nyelvet heti 4 órában tanulják a diákok jól felkészült, tapasztalt kollégáktól, nyelvvizsgáztató tanároktól, anyanyelvi segítőktől. A tanórákon túl külföldi tanulmányi úton, nemzetközi programokban vehetnek részt. A tanulóink nyelvvizsga-bizonyítványt szereznek. A magas színvonalú idegen nyelv-ismeret szükséges lesz a továbbtanulásukhoz és előnyt jelent a munkába állásnál is.

A közép- és emelt szintű érettségi vizsgákra felkészülést külön foglalkozásokkal segítjük.

A felvételi eljárás rendje:

 

Az iskola felvételi vizsgát nem tart, az elbírálás a hozott pontok alapján történik. A hozott pontokat a 7. osztály év végi és 8. osztály félévi jegyeinek átlagaként számoljuk (a magyar irodalom, magyar nyelv, történelem, matematika és a tanult idegen nyelv tantárgyakat figyelembe véve).

Mit kínálunk még?

 

 

 

 

biztonság, családias légkör

 

Nagy odafigyeléssel, nyugodt körülményeket biztosítva neveljük tanítványainkat.

 

idegenforgalmi ismeretek

Utazás és turizmus fakultációt választhatnak tanulóink, amelynek elvégzése után érettségi vizsgát is tehetnek megszerzett ismereteikből.

 

nyelvvizsga

Nyelvvizsgára felkészítő foglalkozásokat, ingyenes próba-nyelvvizsgákat, szakaszvizsgákat szervezünk gyakorló nyelvvizsgáztató tanárokkal.

 

spanyol nyelv

Lehetőség van spanyol nyelv tanulására szakköri keretben.

 

gyors- és gépírás

Választható foglalkozás keretében tanulhatják az érdeklődők.

zenei képzés

Intézményünk részeként zeneiskola működik, ahol folytathatók vagy elkezdhetők a zenei tanulmányok.

 

versenyek

Különböző szintű tanulmányi versenyeken mérhetik össze tudásukat diákjaink.

 

sport

Fiúknak és lányoknak egyaránt jó sportolási és versenyzési lehetőségeket biztosítunk.

 

ökoiskola

Környezetünk védelmére nevelünk.

 

élmények

Sok szórakoztató program színesíti a diákéletet.

 

szociális ösztöndíj

Havi rendszerességgel ösztöndíj formájában támogatjuk a rászoruló 9. évfolyamos diákjainkat.

 

menza

Menzai ellátás az iskola épületében, helyben vehető igénybe.

Kollégium:

 

Vidéki tanulóinkat az iskola épületének tetőterében lévő kollégiumunkban külön fiú- és leány részen, 4-5 ágyas szobákban helyezzük el. Tanulószoba, internet-hozzáférés, fejlesztő foglalkozások, szaktanári segítség, sportolási lehetőségek állnak a diákok rendelkezésére.

 

Kollégistáink aktív résztvevői koncerteknek, kulturális eseményeknek, vidám diákprogramoknak.

 

Digitális napló

Projektjeink

 

Új Széchenyi terv

 

Nemzeti Fejlesztési Ügynökség

 

 

ESZA

 A projektek az Európai Unió támogatásával valósulnak meg.

 

 

 

Iskola a facebook-on

Kisfaludy- napok

Rendezvényünk támogatói:

OTP Bank Nyrt. , Hotel Kapitány Wellness, Flóri Virágsarok (Tér Anikó), Construct -  Ker. Kft, Polydekor, Darnay Kálmán Alapítvány, Szülői Szervezet, ÁB Aegon (Barcza Zoltán), Németh Óra-Ékszer, Sarvaly Zrt., Csepregi József vállalkozó, Sissy Fashion, Dekoltázs Kft., Vikória szépségszalon, Scotti udvarház, Magyar Posta, Raák Optika, Horváth Istvánné optika, Avantgárd Sportbolt, Vianni

Szabó Kerttechnika, Agrovilág, Írókéz, Zebra papírbolt, Fókusz, Semmelweis Gyógyszertár, Tip-top Divat, PSF Kft., Virágkuckó, Rita Szépségszalon, Schell, Heineken, Spar, Gasztro Betyár, Thirty’s Étterem, Huber Cukrászda, Tringli Szilveszterné ajándékbolt, Farkas Autósbolt, Cseh Károly-Italker, Euromédia, Schluss Autósbolt, Tutiparty, Farkas Béla, Tourinform-TDM, Videotéka, Oszkai Réka (Kamilla Kézművesbolt), Kustos Gabriella, Varga Kinga, Tóth Tamás, Idegennyelvi munkaközösség, Neuberger-Kovács Beáta, Kőbán Tamásné, Szabados Zsuzsanna, Bolla Sándor, Francia pékség, Czémán Imre, Darvastó Foglalkoztató Intézet, Bútor és Lakberendezési Diszkontáruház (Eőry Dénesné), Allianz Hungária (Molnár Judit), Nemes Húsbolt